Jak zamienić parking w Tęczowe Miasto?

Kilka lat temu została otwarta druga część nowojorskiego parku High Line (przeczytaj wpis). Wydarzeniu temu towarzyszyło uruchomienie Tęczowego Miasta

(Rainbow City) dla dzieci przez firmę AOL na jednym z nieczynnych parkingów pod dawną linią kolejową.

Cały nowy teren nazywał się „Skład” (The Lot) i poza Tęczowym Miastem, odbywały się tutaj wystawy sztuki publicznej, imprezy, były stoiska z jedzeniem i napojami oraz przestrzeń na aktywności rodzinne.

Rainbow City zostało zaprojektowane przez FriendsWithYou i składa się z czterdziestu wielkich, dmuchanych zabawek, zachęcających do podejmowania aktywności. Część z nich sprawiała wrażenie wyjętych z bajek dla dzieci. Inspiracją do stworzenia miasta był hinduski festiwal Holi.

Przestrzeń „Składu” była otwarta dla wszystkich. Na stronie internetowej znajdował się specjalny formularz, pozwalający zgłosić do oceny swój pomysł. Jeśli został zaakceptowany, mogliśmy zrealizować nasz projekt.

Źródło finansowania

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *