Jak tworzyć architekturę zmieniającą ludzi?

Projekty francuskiego architekta David Trottin, współtworzącego kolektyw Périphériques Architectes są niezwykłe.

Périphériques Architectes to kolektyw założony w 1990 r. w Paryżu przez Emmanuelle Marin, David Trottin i Anne-Françoise Jumeau. Obecnie tworzą go dwa biura architektoniczne. Specyfika pracy grupy polega na przyjęciu formy warsztatowej, gdzie oba biura konfrontują swoje pomysły, a następnie wspólnie uzgodniony rezultat prezentowany jest inwestorowi.

Realizacje pracowni łączy użycie tanich, prostych materiałów oraz zamiłowanie do intensywnych barw. Périphériques, podobnie jak dawniej Le Corbusier, wierzą, że architektura może poprawiać jakość życia ludzi, może stać się przestrzenią kontaktu i spotkania.

Zespół zaangażowany jest także w inne aktywności, wraz z wydawnictwem Birkhauser publikuje cykl IN-EX, promując w nim własną wizję architektury na przykładach projektów z całego świata. Współpracuje również z French Touch – grupą non-profit, popularyzującą francuską architekturę.

Najbardziej znane realizacje zespołu to Café Musiques w Savigny-le-Temple, Jussieu Atrium w Paryżu, Maison GO w Thionville oraz Lucent Tower Kaleidoscopic Garden w Nagoya w Japonii.

W 2008 roku Périphériques byli kuratorami francuskiej ekspozycji na Biennale Architektury w Wenecji.

Źródło finansowania

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *